Dr. Cure
Alışveriş Sepeti

Hakkımızda

2014’te; Prof. Dr. Yaşar Demir, OPC’nin saç kökü hücrelerini nasıl etkilediği üzerine çalışmaya başladı. Çalışmaların sonucunda, OPC'lerin, hücrelerdeki fazla oksijeni uzaklaştırdığı ve kılcal damarlarda kan dolaşımını düzenlediği, kollagen dokuyu onardığı ve iyileştirdiği, saç kökü hücrelerini normalleştirerek pasif hücreleri uyardığı ve saç oluşumunu desteklediği sonuçlarına vardı. 

2020 yılında, Annox Kozmetik Ltd. Şti. Muğla ve çevresindeki çam türlerini incelemeye aldı ve Muğla’da özel bir bölgede yetişen endemik bir çam türünden OPC üretimine başladı. OPC’ler üzerindeki çalışmalara devam eden ve kromatografik teknikler kullanarak OPC’leri saflaştıran firma, kullandığı çam türü ve ürettiği oligomerik proantosiyanidin komplekslerinin patentlerini alarak geliştirmiş olduğu özel şampuan ve saç serumlarını “Dr. Cure” markası adı altında satışa sundu. Prof. Dr. Yaşar Demir, 2020 Temmuz’dan itibaren Annox Kozmetik Ltd. Şti. için Akademik Danışmanlık yapmaktadır.  

2020 ortalarında Prof. Dr. Yaşar Demir’in çalışmalarından yola çıkarak aromatik ve tıbbi bitkiler üzerine çalışamalara başlayan firma, doğal ve saf yağların üretimi ile ilgili yatırımlarını tamamladı. Annox Kozmetik, ürettiği  aromatik esansiyel yağları "Dr. Cure" markası altında satışa sundu. Dr Cure Organic Cosmetics, 2020 yılından itibaren ürünlerinde OPC'leri etken madde olarak kullanmaya başlamıştır ve bu alanda ki Araştırma-Geliştirme faaliyetleri devam etmektedir.