Dr. Cure
Alışveriş Sepeti

Hakkımızda

2014’te; Prof. Dr. Yaşar Demir, OPC’nin saç kökü hücrelerini nasıl etkilediği üzerine çalışmaya başladı. Çalışmaların sonucunda, OPC'lerin, hücrelerdeki fazla oksijeni uzaklaştırdığı ve kılcal damarlarda kan dolaşımını düzenlediği, kolajen dokuyu onardığı ve iyileştirdiği, saç kökü hücrelerini normalleştirerek pasif hücreleri uyardığı ve saç oluşumunu desteklediği sonuçlarına vardı. 

2018 kurulan ve AR-GE çalışmalarına başlayan Dr.cure Organic Cosmetics; Muğla ve çevresindeki çam türlerini incelemeye alarak, Muğla’da özel bir bölgede yetişen endemik bir çam türünden OPC üretimine başladı. OPC’ler üzerindeki çalışmalara devam eden ve kromatografik teknikler kullanarak OPC’leri saflaştıran firma, kullandığı çam türü ve ürettiği oligomerik proantosiyanidin komplekslerinin patentlerini alarak geliştirmiş olduğu özel şampuan ve saç serumlarını “Dr.cure” markası adı altında satışa sundu. Dr.cure Organic Cosmetics, 2020 yılından itibaren ürünlerinde OPC'leri etken madde olarak kullanmaya başladı ve bu alanda ki Araştırma-Geliştirme faaliyetleri devam etmektedir. Prof. Dr. Yaşar Demir, 2020 Temmuz’dan itibaren firmamız için Akademik Danışmanlık yapmaktadır.  

2020 başlarında Prof. Dr. Yaşar Demir’in çalışmalarından yola çıkarak aromatik ve tıbbi bitkiler üzerine çalışamalara başlayan firma, doğal ve saf yağların üretimi ile ilgili yatırımlarını tamamladı. Dr.cure ürettiği  aromatik esansiyel yağları "Dr.cure" markası altında satışa sundu. 


ÜRETİM TESİSİ
ANNOX KOZMETİK TİCARET LTD. ŞTİ.
KÖPRÜBAŞI MAH: KAVACIK CAD. NO: 2A/A ULA/MUĞLA VN: 6301043266