Sipariş ettiğim ürünü iade etmek istiyorum

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi iletişim formunda yer alan “İade ilgili sorular” konu başlığı ile iade sebebinizi ve sipariş numaranızı “Mesajınız” kısımına yazarak bize iletmeniz ve ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde geri göndermenizi rica ediyoruz. 7 günü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz.

İadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisini bildiriyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartınıza veya hesabınıza yapılan ödemenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama 2-3 hafta sürebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, DR:CURE’ un bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Cayma hakkı dışındaki iade işlemleri;

Tüketicinin “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ancak inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre veremiyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza veya belirttiğiniz banka hesabınıza iade edilir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte “Alıcı Ödemeli” olarak geri size gönderiliyor.

Kozmetik, kişisel ürünler, iç giyim ürünleri için iade şartları

Ürün ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış halde olmalıdır.

Ürünün iadesi ancak varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki 7 günü aşan sürelerde “Cayma Hakkı”yla iade söz konusu değildir. Genel prosedür uygulanır.Her türlü kozmetik ürünün, iç giyim ve kişisel bakım ürünlerinin, her türlü yazılım, program, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş oldukları halde iadesi kabul edilir.